Ajdovska jama zaključila sezono obiskov
V nedeljo je potekal zadnji voden ogled Ajdovske jame v tej sezoni, ki ga je Mestna občina Krško izvedla v sodelovanju z Zavodom Svibna.
S 15. aprilom se je tako zaključila sezona obiskov. Ajdovska jama bo za obiskovalce ponovno odprta od 15. oktobra 2025 dalje, do takrat pa je še vedno možen sprehod do vhodov, kjer si je skozi rešetke mogoče ogledati notranjost jame. Razlog za zaprtje jame v toplejših mesecih je predvsem skrb za občutljiv jamski ekosistem – v tem času se namreč v jamo vrača večja porodniška kolonija netopirjev, ki si tukaj poišče mirno zatočišče za kotenje in vzgojo mladičev.
Ajdovska jama je bila v tej sezoni odprta od 15. oktobra 2024 do 15. aprila 2025 ob vikendih za samostojne oglede brez vodenja, občasno pa je bila na pobudo obiskovalcev organizirana tudi vodena izkušnja.
Nedeljsko vodenje je ponudilo vpogled v življenje izpred približno 7000 let. Obiskovalci so si ogledali replike najdb iz obdobja mlajše kamene dobe in spoznali njihovo morebitno rabo. Obiska jame se je v imenu Mestne občine Krško udeležila vodja Oddelka za družbene dejavnosti Vesna Kržan Marković.
Opravo in jamsko infrastrukturo sta Mestna občina Krško in Zavod Svibna vzpostavila v okviru regijskega projekta Ajdovske zgodbe iz Posavja.